Różne metody osuszania ścian


Jeżeli ściany w twoim mieszkaniu lub domu wyraźnie podeszły wilgocią, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko zająć się ich osuszaniem. Nie ma co z tym zwlekać. Nadmierna wilgoć tworzy niestety idealne warunki do rozwoju pleśni, która poważnie szkodzi strukturze budynku i może go nieodwracalnie zniszczyć, ale też szkodzi i tobie samemu oraz wszystkim osobom przebywającym na co dzień w zawilgoconych pomieszczeniach. Istnieją natomiast takie dwie standardowe metody na osuszanie ścian Poznań. Są to metoda inwazyjna oraz metoda bezinwazyjna. Oczywiście w większości przypadków stosuje się tą drugą, gdyż jest ona bezpieczniejsza i dla ścian, i ogólnie rzecz biorąc dla całego budynku.

Nieinwazyjne osuszanie ścian można przeprowadzić za sprawą metody nazywanej nagrzewaniem. Polega ona na oddziaływaniu na powierzchnię ścian specjalnymi nagrzewnicami. Umieszcza się je tuż przy zawilgoconych miejscach i następnie włącza, w ten sposób bardzo szybko podnosząc temperaturę powietrza i dzięki temu doprowadzając do odparowania wody ze ścian. Trzeba to jednak podkreślić, że metoda ta w większości przypadków nie zadziała w stu procentach idealnie. Bardzo trudno doprowadzić bowiem do odparowania całej wilgoci. Nagrzewanie sprawdzi się więc w nielicznych sytuacjach i to tylko wtedy, gdy sytuacje te będą niegroźne, a wilgoć okaże się niewielka.

Inną metodą na osuszanie ścian Poznań będzie natomiast absorpcja, która również uchodzi za zabieg nieinwazyjny, czyli nieszkodliwy dla ścian i budynku. W trakcie tego procesu woda zostanie zaabsorbowana przez specjalistyczne urządzenie, którego działanie generowane jest przez występującą w nim substancję – na ogół żel krzemionkowy, rzadziej chlorek litu bądź żel silikonowy. Zawilgocone powietrze jest po prostu absorbowane, a następnie podgrzewane i dzięki temu osuszane, a następnie zwracane. Proces odbywa się tak długo, aż dojdzie do całkowitego osuszenia wszystkich ścian. Jest on stosunkowo wydajny, dlatego firmy zajmujące się osuszaniem ścian dość często na nim polegają.