Nie zwlekaj z wizytą u stomatologa.


Coraz częściej słyszmy jak bardzo ważna jest profilaktyka w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Ta zasada dotyczy również naszego uzębienia. Aby zachować fantastyczny, zdrowy uśmiech powinniśmy regularnie odwiedzać stomatologa. Dentysta będzie kontrolował stan naszych zębów, w razie potrzeby wypełni drobne ubytki, zaleczy zmiany próchnicze lub np. zdejmie kamień nazębny, który powinniśmy usuwać minimum raz do roku.

Nie powinniśmy bać się wizyty u dentysty, gdyż wbrew pozorom pozwoli nam to zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Jest tak dlatego, że profilaktyczne leczenie jamy ustnej jest dużo tańsze niż operacyjne, którym specjalizuje się chirurgia stomatologiczna Poznań.
Na samą myśl o dentyście wielu z nas ma ciarki, a co dopiero gdy pomyślimy o chirurgu dentyście!
Dlatego, aby uchronić się przed stresem związanym z leczeniem naszej jamy ustnej powinniśmy wprowadzić kilka kluczowych zasad codziennej higieny. Przede wszystkim obowiązkowe jest mycie zębów po każdym posiłku, codzienne używanie nici dentystycznej i płynów do płukania jamy ustnej.
Jeżeli będziemy odpowiednio dbać o nasze zęby wizyta u stomatologa nie będzie przyprawiać nas o dreszcze, a kojarzyć się z profilaktyką i dbaniem o siebie!